Katolicka organizacja ostrzega przed homoseksualną propagandą w ONZ

Organizacja Narodów ZjednoczonychPrzed nową inicjatywą Unii Europejskiej na forum Rady Praw Człowieka ONZ, próbującą zagwarantować homoseksualistom szczególne prawa i uznać ich za grupę specjalnie chronioną – ostrzega Katolicki Instytut Praw Człowieka i Rodziny ( C-FAM) z siedzibą w Nowym Jorku.

Zdaniem organizacji, która zdobyła projekt takiego wspólnego oświadczenia, dokument jest podobny do deklaracji ONZ z grudnia 2008 w sprawie depenalizacji homoseksualizmu zaproponowanej przez Unię Europejską.

Za tą deklaracją opowiedziało się wtedy tylko 66 ze 192 państw, a 58 głosowało za kontrdeklaracją syryjską. Przeciwko francuskiemu projektowi rezolucji w sprawie powszechnej depenalizacji homoseksualizmu opowiedziała się także Stolica Apostolska. Watykan wyraził wtedy obawę się, że deklaracja ta może wywrzeć presję na państwa, które nie zezwalają na publiczne uznanie związków homoseksualnych.

Nowy projekt powołuje się zarówno na deklarację sprzed ponad 2 lat jak i podobną deklarację norweską ONZ z 2006 roku, podpisaną przez 54 kraje. Ta ostania skupiła się głównie na potępieniu przemocy wobec osób o innej orientacji seksualnej.

Nowojorski instytut zwraca uwagę, że obecny projekt nawiązuje do wystąpienia sekretarza generalnego ONZ z grudnia ubiegłego roku. Ban Ki-moon przemawiając z okazji kolejnej rocznicy przyjęcia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, zaapelował o zniesienie praw zakazujących homoseksualizmu, i wezwał świat do większego przestrzegania praw homoseksualistów oraz transseksualistów. Dopominając się o pełną depenalizację homoseksualizmu, sekretarz stwierdził, że takie kategorie jak „orientacja seksualna” czy „tożsamość płciowa” powinny znaleźć się pod szczególną ochroną, gwarantowaną przez Powszechną Deklarację Praw Człowieka z 1948 roku.

Zdaniem działaczy C-FAM, ta kolejna próba ideologicznej interpretacji praw człowieka może przynieść opłakane skutki. Skutki wprowadzania do ustawodawstwa propagandy homoseksualizmu dobrze pokazuje, zdaniem organizacji, katolickiej, przykład Wielkiej Brytanii, gdzie uchwalone w 2007 roku specjalne ustawy zakazujące dyskryminacji na tle seksualnym doprowadziły do zamknięcia wszystkich katolickich agencji adopcyjnych na Wyspach. Skutkowało to także niedawnym wyrokiem sądowym, zakazującym chrześcijańskiemu małżeństwu bycia rodzicami zastępczymi.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

Leave a Reply